mapagminy  dlug_publiczny  cyfrowy_urzad  ISO  iso9001

List Pana Posła Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Dziecka

 

Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Frączek 16.05.2017

W dniu 11 maja 2017 roku Biblioteka Publiczna Gminy Nowinka w Nowince gościła Agnieszkę Frączek – językoznawcę, germanistkę, leksykografa, poetkę i autorkę książek dla dzieci.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III ze Szkoły Podstawowej w Nowince wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Agnieszka Frączek w książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.   Stworzyła serię książek logopedycznych. Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Twórczość pisarki cechuje mistrzowski humor i dowcipne porównania.

Na początku  autorka zapowiedziała, że tematem jej spotkania będą książki, a jego współreżyserami sami uczestnicy. Przeczytała kilka swoich wierszy, które wprowadziły dzieci w dobry humor. Opowiedziała też o przygodzie z wakacji na Mazurach , która wpłynęła na to, że od tej pory w jej domu mieszkają koty. Dobrą lekcją  było przedstawienie wraz z dziećmi drogi książki. Wcielały się one  po kolei w rolę pisarza, wydawcy, ilustratora, redaktora, drukarza, księgarza, bibliotekarza i czytelnika. Pisarka podkreśliła,  że najważniejszą osobą dla książki jest czytelnik.

Dzieci były zachwycone spotkaniem. Zadawały wiele pytań, na które autorka chętnie odpowiadała. Dziękując za spotkanie, wręczyły  prace plastyczne, które wykonały do jej utworów.  Książki  zakupione przez dzieci zostały podpisane przez pisarkę. Będą one miłym wspomnieniem na długie lata.

Spotkanie odbyło się  w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dzięki Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

 

Spotkanie Informacyjne w Nowince 27.04.2017

 

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe 19.04.2017

Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania

zaprasza na spotkanie informacyjno – szkoleniowe, które odbędzie się 25 kwietnia 2017 o godz. 10:00.

Tematyką spotkania będzie omówienie zasad aplikowania o środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem naszej LGD.

Omawiane będą działania: Rewitalizacja Małej Skali, Ochrona bioróżnorodności, Infrastruktura społeczna oraz Infrastruktura dziedzictwa kulturowego.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy w Suwałkach przy ulicy Świerkowej 45

 

Ogłoszenie BIOM Sp.zo.o 13.04.2017

Prezes BIOM Sp. z o.o. z siedzibą w Dolistowie Starym informuje o naborze
 na stanowisko Głównego Księgowego.

Szczegóły (klik)

Formularz (klik)
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 50