Moje Przedszkole

Miło nam poinformować Państwa, że dnia 17.02.2014r. Gmina Nowinka podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku na realizację projektu „Moje przedszkole” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej. Na realizację zaplanowanych w projekcie zadań otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 190 645  zł.

Celem projektu jest podniesienie jakości pracy  oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Nowinka poprzez zakup wyposażenia w celu dostosowania do potrzeb dzieci 3-4 letnich.

Projektem „Moje przedszkole” objęte są trzy szkoły :

• Szkoła Podstawowa im. Ks. S. Chmielewskiego w Monkiniach -      62 795zł.
  • Szkoła podstawowa gen. pilota Urbanowicza w Olszance -              63 625 zł.
  • Zespół Szkół im. Powstańców styczniowych w Nowince -                64 225zł

W trosce o wygodę, dobre samopoczucie i rozwój najmłodszych uczniów zostanie zakupiony:

• Sprzęt audiowizualny taki jak:

tablice interaktywne z oprogramowaniem, projektory, ekrany projekcyjne, notebooki, odtwarzacze DVD, radia, drukarki laserowe, telewizory, kserokopiarki.

• Pomoce dydaktyczne takie jak:

zestawy multimedialne  z logarytmiki, ćwiczeń ruchowych, matematyki, grafomotoryki, programy do tworzenia ćwiczeń interaktywnych, zestawy gier i zabaw wspierających wszechstronny rozwój uczniów  oddziałów przedszkolnych.

• Meble i wyposażenie:

szafki, stoliki, krzesełka, dywaniki,  rolety, zabezpieczenia grzejników, pufy, poduchy,   materace, szatnie, nakładki sedesowe, podesty dziecięce, podgrzewacze wody, lustra, dozowniki mydła, odkurzacze, froterki,

• Zabawki i artykuły plastyczne do realizacji zajęć:

lalki, misie, domki dla lalek, gry edukacyjne, klocki, samochody, zestawy bajek, piłki, skakanki, puzzle, farby, markery, pędzle itp.

Z poważaniem,

Wójt Gminy

Dorota Winiewicz

Moje Przedszkole”