OGŁOSZENIE O NABORZE WYKŁADOWCÓW, INSTRUKTORÓW, EWALUATORA, OPIEKUNKI OSÓB ZALEŻNYCH

„Nowinka w Turystyce  - Turystyka w Nowince"

Gminny Ośrodek Kultury w Nowince zaprasza do udziału w projekcie „Nowinka w Turystyce  - Turystyka w Nowince". Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na terenach wiejskich.

Jakie są cele projektu?

Rozwój przedsiębiorczości i aktywności zawodowej w obszarze turystyki,  ograniczenie stereotypów dotyczących płci.

Kto może być uczestnikiem projektu?

40 osób  (30 kobiet i 10 mężczyzn) zamieszkałych na terenie gminy Nowinka – grupa rolników, domowników i małżonków rolników w rozumieniu przepisów KRUS, a także bezrobotnych – chcących oferować turystom usługi informacyjne, gastronomiczne, hotelowe oraz atrakcje turystyczne. W projekcie będą mogły wziąć udział osoby powyżej 16 roku życia.

Kiedy będzie realizowany projekt ?

01.04.2012 r. – 30.09.2012 r..

Gdzie będzie realizowany projekt?

Gminny Ośrodek Kultury w Nowince, Nowinka 26A

Jakie działania zostaną podjęte?

1. Szkolenia:
  • Rachunkowość w obsłudze ruchu turystycznego
  • Pozyskiwanie funduszy na rozwój usług turystycznych (z modułem biznesplanu)
  • Public relations i promocja w obsłudze ruchu turystycznego
  • Równość szans w obszarze przedsiębiorczości
  1. Kurs:
  • Młodszy ratownik WOPR
  1. Warsztaty:
  • Warsztaty kulinarne
  • Warsztaty z nauki gry na gitarze
  • Warsztaty tkackie
  1. Wizyta studyjna – wyjazd do Tatarskiej Jurty w Kruszynianach

Jaka jest odpłatność za udział w projekcie?

Udział w projekcie jest bezpłatny!!! Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe.

Jak zgłosić swój udział w projekcie?

Złożyć w Biurze Projektu w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowince formularz uczestnictwa w projekcie do dnia 10.05.2012 r. do godziny 12:00. Formularz do pobrania w Biurze Projektu lub na stronie internetowej gminy: www.gminanowinka.pl

BIURO PROJEKTU

Gminny Ośrodek Kultury w Nowince,