Biblioteki

Nowinka 26 A
16-304 Nowinka
tel. 87 641 96 75,

Biblioteka Publiczna Gminy Nowinka w Nowince działa wraz z dwiema filiami: w Monkiniach i Olszance.

Biblioteka gromadzi literaturę piękną dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz popularnonaukową dla czytelników z różnych grup wiekowych . Posiada księgozbiór  podręczny i regionalny. W czytelni Biblioteki Gminnej znajduje się 12 tytułów czasopism.

W 2011r. z bibliotek publicznych w Gminie Nowinka korzystało 571 czytelników, którzy wypożyczyli ogółem 10451 książek.

W Bibliotece Gminnej i filiach czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z komputerów z dostępem do Internetu.

Od 2011 r. Biblioteka Gminna użytkuje program biblioteczny MAK+   i tworzy komputerową bazę danych Katalogowanie w systemie MAK+.

W 2011r. w Bibliotece Gminnej w Nowince  rozpoczął  swą działalność Dyskusyjny Klub Książki. Podczas spotkań klubu odbywają się dyskusje na temat przeczytanych książek. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 9 listopada 2011 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Nawrocką.

W 2011r. Biblioteka Gminna i filie we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół w Nowince zorganizowała gminny konkurs plastyczny do utworów Ewy Szelburg-Zarembiny „Przez  okrągły roczek”. Wystawa nagrodzonych prac była eksponowana w czytelni Biblioteki Gminnej.

Biblioteka Gminna i filie biblioteczne współpracują z miejscowymi szkołami i innymi instytucjami znajdującymi się na terenie gminy. Przy współpracy ze szkołami są organizowane wycieczki uczniów do biblioteki, lekcje biblioteczne, głośne czytanie najmłodszym dzieciom ,konkursy, gry ,zabawy. Dzieci i młodzież codziennie odwiedzają czytelnię Biblioteki Gminnej, gdzie spędzają wolny czas czytając książki, czasopisma, grają w różnego rodzaju gry planszowe, korzystają z Internetu. Biblioteka eksponuje rocznice literackie, historyczne i regionalne poprzez wystawki tematyczne.

Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Frączek

Spotkanie autorskie z pisarką Anną Bayer

Spotkanie autorskie z pisarką Joanną Olech

Dyplom dla Wiesławy Stosio GRATULUJEMY

Spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz

Konkurs plastyczny do utworów Wandy Chotomskiej pt. ”Rodzinna herbatka” ogłoszony w związku z 85 rocznicą urodzin pisarki

Spotkanie autorskie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim

Konkurs plastyczny do utworów Juliana Tuwima „Tuwim  dzieciom”

Spotkanie autorskie z pisarzem z Łukaszem Wierzbickim

Spotkanie autorskie z pisarką Edytą Zarębską

Konkurs plastyczny do utworów Ewy Szelburg – Zarembiny

Spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Nawrocką

Plan pracy Biblioteki Publicznej Gminy Nowinka na 2011r.

Zarządzenia do pobrania:

Zarządzenie nr 1/11